Nieuws

Dirk Houniet erelid TVA

Tijdens de Algemene Ledenvergadering van 9 november werd er stil gestaan bij het afscheid van diverse commissieleden. Bij een specifiek commissielid werd wat langer stilgestaan vanwege zijn jarenlange inzet voor TVA. Dirk Houniet heeft diverse functies vervuld in Bestuur en Kantinecommissie waarbij hij de afgelopen jaren met name de inkoop regelde, en dat op een voortreffelijke manier. Het Bestuur was daarom ook trots om Dirk te mogen benoemen tot erelid van TVA. Alhoewel Dirk zelf aangaf geen echte spreker te zijn, werkte zijn speech wel degelijk op de emoties van de aanwezige leden. Dirk, nogmaals dank voor je geweldig inzet! Op veler verzoek hieronder de speech van Dirk (klik op "Lees meer"). 

 

 

 

24 jaar geleden zijn wij, Nel en ik,  lid geworden van TVA. We vielen meteen met onze neus in de boter want in dat jaar bestond TVA 25 jaar en ter ere daarvan werd er een jubileumfeest gegeven in het café bij Cor Hos. Het gaf directe een goed beeld van in wat voor een vereniging we terecht waren gekomen, feesten en gezelligheid bleken, naast het tennissen, bij deze vereniging een van de belangrijkste eigenschappen te zijn. Net als in deze tijd was ook toen de vereniging ernstig op zoek naar vrijwilligers en dus gebeurde het dat ik me als snel aanmelden om voor de kantinecommissie , die toen nog onder de bezielende leiding van de helaas te vroeg overleden Jan Nielen stond. Een beetje biertjes tappen dat leek me wel leuk. Dat was dus nog in de vorige eeuw, toen een biertje nog een gulden kosten, de frisdrank nog gewoon per glas werd gekocht en de tosti’s door Jan Nielen zelf werden gemaakt net als de zelfgemaakt legendarische ‘ballen van Jan’.  Het internet was wel in opkomst maar nog niet toegetreden tot onze vereniging. Dus was er:            

  • Geen geavanceerde betaalsystemen met voorgeprogrammeerde artikeltoetsen waar je met pinpas of ledenpas kon betalen maar gewoon hoofdrekenen en aanslaan op de kassa.
  • Geen computergestuurde afhangsysteem dat werkt op ledenpasjes maar gewoon de klok van de desbetreffende baan zetten en daarbij soms nog een paar minuutjes smokkelen.
  • Geen uitgebreid muzieksysteem met voorgeprogrammeerde hitlijsten die oneindig blijven doorspelen maar gewoon een audiosysteem met cassettebandjes die je elke 45 minuten moest omdraaien.
  • Geen flitsende website waarop alle ins en outs van onze vereniging voor de hele wereld te zien zijn maar gewoon een zelf gedrukt clubblad dat in een oplage van 300 stuks elke maand bij je in de bus viel.

En roken mocht nog gewoon lekker binnen. Het park bestond toen nog uit 3 banen en de kantine was ongeveer zo groot als 3 keer de huidige opslagruimte van de onderhoudscommissie. En ondanks dat elk jaar de kantine wel een paar maal werd afgebroken, figuurlijk gezien dan, hebben we er toch ongeveer 30 jaar mee gedaan. Omdat het park uit slechts 3 banen bestond was het van de KNLTB niet geoorloofd om als vereniging een open toernooi te organiseren. Als alternatief organiseerde wij elk jaar het invitatietornooi. Dat was dan in sportief maar zeker ook commercieel gezien het hoogtepunt van het jaar. Het was dan  een week lang feest met op de feestavond van het finaleweekend een optreden van lokale beroemdheden zoals de eigen TVA-band, the Bullets, Nightfall of het beroemde duo  Piet en Mieke, om er maar even een paar te noemen. Een feestavond kan ik me nog goed herinneren. Het thema voor die avond was Back to the 60’s  en bijna iedereen had zich voor die avond uitgedost in een outfit van die tijd, de dames in jurken met petticoat en de heren in spijkerbroek, korte leren jacks en bijbehorende vetkuif. Het complete kantineteam was voor die gelegenheid die middag door onze huiskapper Cor Schavemaker nog voorzien het juiste kapsel zodat het leek als of op je op de set van de film GREASE terecht was gekomen. Er is zelfs een jaar geweest waarbij op de feestavond door een stel kwajongens van onze vereniging een bushalte uit de Dorpstraat  werd gesloopt en pal voor de ingang van het park in de grond werd gezet om de destijds grote hit BUSJE KOMT ZO wat extra aandacht te geven. Ik kon toen nog niet vermoeden dat bushaltes in mijn later leven nog een belangrijke rol gingen spelen.  TVA had destijds een enorme wachtlijst van mensen die graag bij ons wilde tennissen. TVA was HOT en iedereen wilde erbij horen. Toen zich dan ook, door het verdwijnen van zwembad de Dolfijn, de mogelijkheid zich voor deed om op die plek nog eens 2 banen aan te leggen en een nieuwe, grotere kantine te bouwen heeft de vereniging die kans met beide handen aangegrepen.  De oude kantine ging tegen de vlakte en op die plaats herrees een prachtige nieuwe kantine met een bar waar menig Horeca-etablissement jaloers op zou zijn en een keukeninrichting die in menig snackbar niet zou misstaan.  Door die uitbreiding konden direct zo’n 300 nieuwe leden toetreden tot de vereniging en konden we ook een keer per jaar een open toernooi konden organiseren, het Blauwe Terp Toernooi. Voor de kantine en de kantinecommissie betekende deze uitbreiding een behoorlijke uitbreiding van de werkzaamheden en verhoging van de werkdruk. Met name tijdens de zaterdagcompetitie en de zaterdag-avondcompetitie was het aantal bezoekers in de avonduren zo groot dat die nog amper in deze toch niet kleine kantine paste. En om al die tennissers, die de overwinning van de competitiewedstrijd  wilde vieren of de nederlaag wilde verdrinken, of gewoon de keel wilde smeren omdat ze zojuist “Sweet Caroline’ weer uit volle borst hadden meegezongen, om al die tennissers op tijd hun bestelde consumpties te geven , dat was behoorlijk aanpoten. En ook tijdens het  Blauwe Terp toernooi vraagt het veel inspanning om al die dorstige kelen en hongerige magen te vullen. Om u een indruk te geven:

  • Tijdens het Blauwe Terp toernooi delen we zo’n 40 kilo aardbeien uit die allemaal eerst schoongemaakt moeten worden met daarna in plakjes gesneden ( Met dank aan An Dunnebier en Laura Reichert.)
  • Maken we zo’n 500 broodjes gezond,  maken we ongeveer evenveel tosti’s klaar,bakken we 120 kilo patat, 250 kroketten, 150 Hamburgers en 100 meter frikandellen.
  • Maken we voor elke avond schalen met hapjes van traiteurkwaliteit om aan onze bezoekers uit te delen.

En verkopen we Corona, heel veel Corona. En allemaal met een limoentje. Per toernooi verkopen we ongeveer 3500 flesjes Corona en dus snijden we ook 3500 schijfjes Limoen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het Blauwe Terp toernooi als bijnaam ‘Het Corona Open’ heeft. Je moet het dus eigenlijk wel heel leuk vinden om in je vrije tijd je eigen nog zo uit te sloven als vrijwilliger maar ik heb het altijd graag gedaan. Toch heb ik nu na 24 jaar besloten om er een punt achter te zetten. Maar niet voordat ik een speciaal woord van dank voor Christien heb uitgesproken.  Zij is minstens net zo lang al lid van het kantineteam, en samen hebben we er de afgelopen 24 jaar voor gezorgd dat de kantinezaken zo goed mogelijk geregeld waren. Zonder de andere leden of ex-leden van de kantinecommissie tekort te willen doen kan ik gerust stellen dat mede door haar inspanningen de kantine zo goed draaiende wordt gehouden. Een van de jeugdleden noemde haar laatst ‘de moeder van de kantine’ en beter kan ik het niet verwoorden. Tenslotte wens ik mijn opvolgers Barry en Mark veel succes bij het overnemen van mijn taken. Ik hoop dat zij met evenzoveel toewijding en plezier er voor zullen zorgen dat de leden van TVA in de komende jaren kunnen blijven genieten van een natje en een droogie.

 

« Terug

» Nieuws archief

Footer

Welkom bij TV Assendelft

Tennisvereniging Assendelft, opgericht op 14 maart 1969, is de oudste van de twee tennisverenigingen van Assendelft. Ons park aan het Rosa Manuspad 1, of zoals vroeger werd vermeld: “achter Dorpsstraat 321”,  telt 5 kunstgrasbanen en 2 smash court banen (die in 2013 zijn aangelegd), voorzien van een lichtinstallatie. 

Lid worden?

Klikhier om direct lid te worden

Contact

Clubhuis
De Blauwe Terp
Rosa Manuspad 1
1566 BC Assendelft

Telefoon:
075 - 687 33 76
Klik hier voor meer contactgegevens

Route opGoogle Maps